FK Středokluky vs TJ Sokol Jeneč A

Datum a čas konání: 27.10.2024 14:30

FK Středokluky – TJ Sokol Kněževes 4:1

FK Středokluky – TJ Sokol Kněževes  4:1

V dalším kole jsme přivítali Kněževes. V legendárním čase, v neděli v 10.15 hodin.Počasí bylo opět parádní, tři delegovaní rozhodčí, hodně diváků, derby jak má být. Byli jsme favorité. Pomalu si na to zvykáme. Ale naše forma, i slabší forma soupeře nás k tomu předurčovala. Předpoklady se naplnili. Hosté se od začátku zatáhli a v jedenácti bránili před vápnem. Celá první půle tak byla ve znamení našeho obléhání soupeřovi šestnáctky. Ale šancí jsme si moc nevytvořili. Dokud hosté stačili fyzicky, prostor před brankou jsme hledali jen těžko. Prosadili jsme se ze standartky. Hofy parádně kopl roh a Horny patičkou zaslouženě otevřel skóre. Hosté se koncem půle i párkrát dostali na naší půlku, ale Michala neohrozili. Druhá půle začla šokem. Hosté zleva odcentrovali, obrana zaspala, Michal podklouzl a pomalá hlavička doskákala až do brány. Tak najednou 1-1. Naštěstí za minutku se prošel Hofy vápnem a Romanovi předložil míč před prázdnou bránu. Pak nám ještě jednou zatrnulo. Michal podběhl centr, ale hostující útočník zakončit nedokázal. Pak už jsme zase hráli jen my. Do druhé půle nastoupil i Kuba Březina a hrál výborně. Netrvalo dlouho a po další Hofyho asistenci zvýšil na 3-1. Bylo rozhodnuto. Balon jsme hostům už moc nepůjčili, Kuba přidal ještě jeden gól a zápas v pohodě dohráli. Roli favorita jsme potvrdili, hrajem teď dobře. Je pravda, že nám to trochu odevzdaní hosté usnadnili. Ale hráli jenom to, co jsme jim dovolili. I za nepříznivého stavu hráli hosté fér, za to je potřeba jim poděkovat. My se dostali na druhé místo v tabulce. Uvidíme, jak dlouho nám forma vydrží. Třeba až do konce soutěže.

Sestava: Plichta-5, Pospíšil-6, Hornof-8, Varyš-7, Škarda-5, Plachý-6, Turmys-6, Hofman-9, Černý-7, Štěpánek-7, Katolický-7.

Střídal: Březina-9, Kubát, Zelenka.